Система охолодження інкубаторів з вирощування курчат бройлерів
Система охолодження інкубаторів на базі чілерів Mitsubishi Electric 2х20 кВт та драйкулеру Guentner 50 кВт
Технічне завдання
У лютому місяці Замовник звернувся до нас з проблемою того, що поголів’я курчат гине ще не вилупившись з яйця. Щойно куплені новенькі інкубатори негайно потрібно підключити до системи охолодження.
Після виїзду на об’єкт була визначена необхідна холодильна потужність (40 кВт) і ми негайно приступили до закупівлі обладнання і паралельної розробки проекту.
Технічне рішення
Нами було запропоновано рішення на базі каскаду із двох холодильних машин Mitsubishi Electric PUHZ-SW200YKA з холодильною потужністю 20 кВт (кожна), напруга живлення 3 фази. Перевагами даного рішення було наступне:
- те, що дані агрегати працюють на охолодження навіть при зовнішній температурі -15 °С. На відміну від конкурентів, котрі забезпечують максимум -5°С і при наявності проміжного теплообмінника, що значно ускладнює систему і знижує її ефективність на 10-15%.
- немаловажним критерієм було те, що зовнішні блоки мають інверторне керування компресором. Адже лише застосування інвертора дозволяє зменшити споживання електроенергії на 40% за рахунок відсутності частих включень (пусків компресора).
- даний агрегат був в наявності на складі Mitsubishi Electric
- відмінна репутація обладнання Mitsubishi Electric на ринку України. Серед комерційних і промислових споживачів давно відомо, що техніка Mitsubishi Electric на порядок перевищує всі інші аналоги що по надійності компресорів, автоматики та електроніки, що по довговічності роботи.
У якості альтернативної системи на зимовий період було запропоновано змонтувати градирню сухого типу (драйкулер) виробництва компанії Guentner (Німеччина) з базовою системою керування. Перевагою даного рішення є те, що у зимовий період Ви отримуєте майже безкоштовну систему охолодження, адже споживання вентиляторів градирні потужністю 50 кВт складає лише 800 Вт !
Реалізація проекту
Монтаж відбувався у 3 етапи:
- монтаж першого блоку
- монтаж другого блоку
- монтаж сухої градирні (драйкулеру)
Монтаж холодильної машини передбачає монтаж зовнішнього блоку і монтаж внутрішнього блоку (теплообмінник фреон-вода) з контролером керування. Зовнішній і внутрішній блоки з’єднуються між собою мідними трубами, по яким циркулює фреон. На виході із теплообмінника отримуємо охолоджену воду з температурою +5…+15 °С, котра йде на охолодження технології.
Монтаж драйкулеру полягав підключенні контуру охолодження до градирні з проміжним теплообмінником.
Система успішно функціонує вже 2-й рік на момент публікації. Клієнт задоволений, курчата теж.