Каталог

  • 0
  • 0 0

    Немає товарів у кошику.

Тепловий насос: що це за обладнання і як воно працює?

Теплові насоси – пристрої для отримання теплової енергії з навколишнього середовища та використання її для опалення будинків і нагріву води, вважаються інноваційним опалювальним обладнанням в Україні. Проте, ці нові для нас агрегати країни Європи та Сполучені Штати використовують вже давно: успішно опалюють та забезпечують гарячою водою цілі міста. Популярність обладнання за кордоном та зростання попиту на нього в Україні пов’язані з економічністю роботи пристрою: витрачаючи 1 кВт електроенергії тепловий насос виробляє 3-5 кВт теплової енергії.

Що таке тепловий насос?

Грунт, повітря, вода і все, що нас оточує, має певну температуру – теплову енергію, яка вивільняється завдяки руху атомів. Цей рух можливий до показника -273° за Цельсієм або 0° за Кельвіном. Отже, навіть в морозну зимову погоду з повітря можна отримати тепло, хоча й не багато – тому повітряні теплові насоси рекомендують встановлювати разом із іншими опалювальними приладами.

Тепло землі, температура якої на глибині понад 7-10 метрів є незмінною протягом року та тримається в межах 6-8 градусів, і тепло води (нижче рівня промерзання у водоймах або в підземних річках) є джерелами теплової енергії для теплових насосів типів «ґрунт-вода» та «вода-вода». Ефективність цих агрегатів не знижується в холодну пору року, а суть роботи полягає у відборі, подальшому нагріванні та перенесенні тепла в опалювальний контур будинків.

Як це працює?

В геотермальних насосах забір тепла з навколишнього середовища здійснюють зонди, у водяних ТН колектори спеціальної конструкції, у повітряних – вентилятори. Тепло направляється на випарник і нагріває фреон, який при цьому змінює агрегатний стан (перетворюється з рідини в газ) і надходить до компресора. Компресор його стискає, а через підвищення тиску зростає температура. У конденсаторі розігрітий фреон передає тепло теплоносію опалювального контура, стає рідиною.

Щоб процес почався спочатку – хладагент треба охолодити. Його пропускають через вузький дросельний отвір: тиск і температура знижуються – фреон готовий до нового циклу.  

Що таке тепловий насос

Усю роботу обладнання контролює та регулює автоматична система керування, яка майже не потребує людського втручання. При цьому температуру нагрівання води в опалювальному контурі та контурі гарячого водопостачання і, відповідно, температуру повітря в приміщенні та води з крана користувач може встановлювати самостійно в межах доступного діапазону.

Принцип роботи ТН

Принцип роботи ТН