Каталог

 • 0
 • 0 0

  Немає товарів у кошику.

Тепловий насос для великого басейну (Частина 2)

Комерційні басейни відрізняються від побутових, перш за все, за розміром: їх середні габарити складають 25×12 метрів і глибина від 1,5м. Відповідно, об’єм такої штучної водойми – 450 м³, тобто басейн вміщує 450 тисяч літрів води. Зважаючи на те, що штучні водойми, створені з комерційною метою, повинні задовольняти потреби користувачів-відвідувачів, вода в басейні повинна мати комфортну температуру для купання. Тож власникам комерційного басейну треба подбати про систему нагрівання, яка буде вигідною і зможе підтримувати необхідні температурні показники.

Донедавна найпоширенішим видом нагрівачів для штучних водойм були електричні, однак зростання ціни на електроенергію та низка експлуатаційних складнощів поступово витісняє цей вид обігріву. Натомість зараз все більше користувачів надають перевагу тепловим насосам і сонячним колекторам, використовують їх поодинці, разом або поєднують з електричними нагрівальними системами. Спосіб обігріву багато в чому залежить від виду басейну та періоду його експлуатації.

Види комерційних басейнів

Басейни для комерційного використання бувають правильної – круглої, квадратної чи прямокутної форми або неправильної. Однак ця характеристика не впливає на вибір системи обігріву. А от глибина, габарити і розміщення штучної водойми впливають на кількість тепловтрат і, відповідно, на вид системи, яка може забезпечити необхідну температуру. Для дорослих басейнів вона коливається в межах 25-28°С, а для дитячих – 27-29°С. За місцем розташування басейни поділяють на:

 • Відкриті – розміщені за межами приміщення – під відкритим небом;
 • Відкриті з накриттям – мають спеціальний навіс;
 • Закриті – розміщені у приміщенні.
Типи басейнів
Типи басейнів

Відкриті басейни без накриття мають найбільші тепловтрати під дією вітру, температури та вологості навколишнього середовища. І хоча в спекотну літню погоду нагрівання відбувається ще й від сонячного випромінювання, в решту часу використання басейн потребує якісного нагріву води. У відкритих басейнів з накриттям тепловтрати дещо менші, а от найменшими вони будуть у закритих, оскільки вітру там немає, а температура в приміщенні підтримується на сталому рівні протягом усього року.

Теплові насоси для нагрівання води у басейні

Оскільки електричні, газові та твердопаливні котли для нагріву використовувати досить дорого, а їх встановлення потребує певних зусиль та має низку складнощів, з цією метою доцільно використовувати теплові насоси. Ці агрегати виробляють теплову енергію, використовуючи альтернативні відновлювальні безкоштовні джерела – повітря, воду, ґрунт. Для їх функціонування також необхідне електропостачання, але кількість витраченої на роботу теплового насоса енергії в кілька разів менша, ніж кількість, яка необхідна для нагрівання води електрообладнанням. До того ж електроенергію можна отримувати також від відновлювальних джерел з допомогою сонячних фотопанелей.

Видів теплових насосів є кілька за первинним джерелом тепла: геотермальні, водяні та повітряні. Оскільки ґрунт є найбільш стабільним та надійним джерелом низько потенційного тепла для теплового насоса, геотермальні агрегати вважаються найбільш ефективними. Проте, разом з високою ефективністю вони відрізняються ще й досить складним монтажем: для отримання теплової енергії від землі потрібно бурити свердловини або укладати в ґрунт труби земляного контуру. Для цього потрібна досить велика земельна ділянка поряд з басейном або треба бурити глибокі свердловини для установки вертикальних зондів.

Водяні теплові насоси теж досить ефективні. Для отримання тепла користувачу потрібно мати доступ до природної водойми (річки, озера, ставка) або викопати свердловини для доступу до ґрунтових вод.

Повітряний тепловий насос для нагріву басейну

Повітряні агрегати не потребують ані великої площі ділянки, ані буріння свердловин чи доступу до наземних водойм, при цьому їх можна інтегрувати в систему опалення або використовувати разом з електричним нагрівом від сонячних колекторів. Тому теплові насоси «повітря-вода» для нагрівання води в басейні – найдоцільніший варіант. Однак, щоб обладнання повністю забезпечувало штучну водойму теплом, треба правильно вибрати модель за цілою низкою характеристик.

Підбір обладнання для басейна за потужністю та тепловими потребами

Один з головних критеріїв, від якого залежить ефективність роботи теплового насоса – це потужність. Необхідне значення цього параметра, перш за все, залежить від об’єму басейна. В таблиці наведені приблизні розрахунки:

Об’єм води в басейні, м³Потужність обладнання, кВт
90-11036
120-14048
15060
Таблиця підбору потужності теплового насосу

 Однак, опиратися виключно на ці значення, купуючи тепловий насос для басейну, не варто, оскільки ще слід врахувати:

 • Вид басейну (відкритий без накриття, відкритий з накриттям, закритий);
 • Вид та якість теплоізоляції чаші басейну;
 • Початкову і кінцеву температуру води (дорослий чи дитячий басейн);
 • Додаткові фактори (навколишнього середовища на вулиці для відкритих чи вентиляція, кондиціонування тощо для закритих).

Для визначення тепловтрат використовують спрощену формулу, а потім до отриманого значення додають ще 30-40% – це і буде необхідна потужність обладнання для нагрівання води у басейні. Проте, зважаючи на кількість та особливості факторів, краще проведення розрахунків та добір обладнання доручити професійним майстрам. Вони зможуть урахувати всі нюанси та визначать який вид насоса краще купити, використовувати його як самостійний генератор тепла чи в парі з іншими, доберуть усі складові системи та виконають якісний монтаж. Адже не слід забувати, що будь-яке обладнання може вийти з ладу, а гарантія від виробника на ремонт діє тільки у тому випадку, якщо установку проводили сертифіковані фахівці.

Сучасні теплові насоси для басейну з автоматичною системою керування – це зручність використання, безпека, екологічність та економія!

Тепловий насос для басейну (Частина 1)
Типи басейнів