Каталог

  • 0
  • 0 0

    Немає товарів у кошику.

Принцип роботи теплового насоса «вода-вода»

Теплова енергія води вже кілька десятиліть використовується у європейських містах для опалення та гарячого водопостачання, а завдяки сучасним компактним тепловим насосам для побутового використання типу «вода-вода» власники приватних будинків в Україні можуть забезпечити теплом свій дім.

Теплові установки відбирають низькопотенційне тепло з річок, озер, ставків, підземних водойм, стічних та технічних вод і з його допомогою нагрівають теплоносій опалювальних систем. Водні агрегати мають оптимальне співвідношення ефективності та вартості, оскільки, витративши 1 кВт електрики з мережі, продукують 3-5 кВт теплової енергії.

Види контурів теплових насосів «вода-вода»

Оскільки теплові агрегати можуть добувати тепло з різних водних джерел, зонди забору теплової енергії різняться за конструкцією:

  • З наземних водойм (річка, озеро) тепло добувають, укладаючи на їх дно горизонтальну систему труб. При цьому важливо, щоб відстань від теплового пункту до річки чи ставка не перевищувала 80-100 м – за більшої віддаленості знижується рентабельність обладнання. Контур закритого типу, по якому циркулює теплоносій, занурюють нижче рівня замерзання.
принцип роботи ТН вода-вода
Отримання тепла з річок та озер
  • З підземних річок теплову енергію добувати дещо складніше, оскільки необхідно бурити дві свердловини для забору та скидання води. Проте перевагою такого джерела тепла є стабільність температури в межах 7-8°С, незалежно від пори року чи погодних умов. Первинні контури в таких системах – відкритого типу, тому через можливість засмічення, систему треба періодично чистити. Проміжний теплообмінник є обов’язковою складовою під час отримання тепла з підземних річок.
Принцип роботи теплового насосу
Отримання тепла з підземних вод
  • Утилізація тепла, що виділяє технологічне обладнання – досить вигідний процес. Тепло, що надходить від обладнання (станки, печі, термопластавтомати та ін.) тепловий насос утилізує та перенаправляє у систему опалення та для нагріву гарячої води. Проміжний теплообмінник є обов’язковою складовою під час отримання тепла зі стічних і технічних вод, оскільки вода в них забруднена і може вивести з ладу систему за прямої подачі.
теплообмінник системи вода-вода
теплообмінник теплонасосної системи вода-вода

Доцільність того чи іншого виду первинного контуру залежить від розташування будинку, наявності поблизу водойм чи глибини залягання водоносного шару в ґрунті.

Будова і принцип дії водяного теплового насоса.

Конструкція усіх теплових наносів схожа, а за основу їхнього функціонування взято зворотній цикл Карно: опалення приміщення здійснюється шляхом передавання тепла від джерела з низькою температурою до джерела з високою за умови використання електричної енергії.

Уся система опалення з ТН складається із трьох контурів:

  • Первинного, по якому циркулює теплоносій та відбирає тепло
  • Контур фреону – контур теплового насосу
  • Опалювального контуру
Принцип роботи ТН
Принцип роботи ТН

При цьому основні процеси відбуваються саме у контурі ТН, до складу якого входять: випарник, компресор, конденсатор та дросель. Рідкий холодагент у випарнику нагрівається і перетворюються на газ, у компресорі газ стискається, його температура підвищується, а, проходячи через конденсатор, фреон віддає тепло в систему опалення і знову стає рідким. Дросель забезпечує зниження тиску і температури до параметрів, які необхідні для початку нового циклу.

Робота агрегату керується автоматичною системою управління та не потребує постійного втручання людини, тому таке обладнання для обігріву разом з екологічністю та економічністю, забезпечує ще й комфортні умови експлуатації. 

Слайдер

теплообмінник теплонасосної системи вода-вода

Слайдер

Тепловий насос вода-вода на виробництві

Слайдер

Тепловий насос вода-вода

Слайдер

Утилізація тепла від тепловиділяючого обладнання

Слайдер

Утилізація тепла від термопластавтоматів

Слайдер

Тепловий насос вода-вода на виробництві

01 /
Принцип роботи теплового насосу