Каталог

 • 0
 • 0 0

  Немає товарів у кошику.

Принцип роботи теплового насоса повітря-вода

Принцип роботи теплового насоса

 1. Газоподібний холодоагент (6 ° С) надходить в компресор для стиснення.
 2. Компресор використовуючи електричну енергію стискає газоподібний холодоагент, при цьому його тиск і як наслідок температура холодоагенту збільшуються згідно універсального газового закону Менделєєва-Клапейрона.
 3. Нагрітий холодоагент (85 ° С) під високим тиском надходить в конденсатор. В конденсаторі відбувається передача тепла від нагрітого хладгента теплоносія (повітря або воді, в залежності від типу конденсатора). В результаті халадагент охолоджується і відбувається процес конденсації (перехід з газоподібного стану в рідке).
 4. Після конденсатора встановлений розширювальний вентиль. Функція розширювального вентиля – знизити тиск холодоагенту. Внаслідок зниження тиску температура також падає.
 5. Пройшовши через розширювальний вентиль холодоагент надходить у теплообмінник, який розташований на вулиці (випарник). У випарнику холодоагент випаровується (переходить з рідини в газ) або простіше сказати закипає. При цьому температура кипіння холодоагенту нижче температури зовнішнього повітря (нормальна температура кипіння фреону R22 при атмосферному тиску -40 ° С). У процесі кипіння фреон відбирає тепло зовнішнього повітря. Далі цикл відбувається знову.

Простіше кажучи, компресор працює не для вироблення тепла, а для її переміщення з вулиці в приміщення. Тому, витрачаючи всього 1 кВт електричної потужності для обертання валу компресора, ми отримуємо 3,5 – 5,0 кВт тепла на конденсаторі.

Конструкція повітряного теплового насоса

Тепловий насос – це холодильна машина, основними вузлами якої є:

 1. Компресор (знаходиться в зовнішньому блоці)
 2. Конденсатор (зовнішній теплообмінник)
 3. Розширювальний вентиль
 4. Випарник (зовнішній теплообмінник)

Звідки тепло в холодному повітрі?

 • Для того щоб відповісти на це питання потрібно згадати формулу зі шкільної фізики:
 • Q = c x m x (T1 – T0)
 • Q – кількість теплоти, вимірюється в Джоулях [Дж];
 • c – Питома теплоємність речовини [Дж/кг*°С]. 
 • m – маса речовини, вимірюється в кілограмах [кг];
 • T0 – початкова температура, вимірюється в градусах Цельсія [°С];
 • T1 – кінцева температура, вимірюється в градусах Цельсія [°С];
 • Приклад. Скільки тепла можна відібрати у 1 м3 повітря при початковій температурі -20 ° С, якщо випарник теплового насоса здатний відібрати Δ10°С?
 • Питома теплоємність повітря дорівнює 1003 Дж/кг*°С
 • Щільність повітря дорівнює 1,225 кг/м3
 • Q = 1003 x 1,225 x (-20 – (-30)) = 12286,75 [Дж] 
 • Відповідь: 1 м3 повітря міститься кількість теплоти рівне: Q=12286,75 [Дж] = 3,4 Вт*час

Вентилятори зовнішнього блока Zubadan PUHZ-SHW230YKA мають максимальну продуктивність 8400 м3 / год, що дозволяє витягувати до 28,56 кВт * год теплової енергії.

Режим охолодження

Тепловий насос Zubadan здатний працювати як в режимі нагріву так і в режимі охолодження. Для роботи в режимі охолодження використовуються фанкойлы, холодні стіни і стелі, а також можна використовувати теплу підлогу.

Тепловий насос в системі опалення / охолодження

 • Зовнішній блок – тепловий насос
 • Внутрішній блок – гідромодуль
 • Бак ГВП (гарячого водопостачання)
 • Буферний бак системи опалення / охолодження
 • Триходовий клапан (функція ГВП)
 • Бездротовий пульт управління

Для опалення краще використовувати низькотемпературну систему “тепла підлога”, це дозволяє домогтися максимальної енергоефективності.

Тепловий насос також можна впровадити в існуючу систему опалення. Для цього необхідно буде підключити старий котел і систему опалення до буферної ємності №4

Для роботи в режимі охолодження використовуються фанкойли, тепла підлога, холодні стіни або стелі.

Як домогтися максимальної економії?

Споживання буде залежати від чотирьох чинників:

 1. Параметри будівлі, геометрія, напрямок по сторонах світу.Уровень энергоэффективности. Проще говоря – качество утепления здания, чем лучше будет утеплен Ваш дом, тем меньше тепла потребуется для его обогрева. Значительно дешевле утеплить дом и поменять окна, чем покупать более мощный тепловой насос.
 2. Кліматична зона. Природно що споживання в м.Київ буде трохи більше ніж в м.Одеса, так як клімат південного регіону більш м’який.
 3. Прилади опалення. Тепловий насос має найвищі показники енергоефективності при роботі з низькотемпературними опалювальними приладами (тепла підлога, фанкойли, теплообмінники вентиляції). При роботі на старі чавунні радіатори споживання теплового насоса буде вище, так як тепловий насос повинен буде гріти воду до 50-60 ° С, на відміну від 30-35 ° С в випадку з теплою підлогою або фанкойлами. Які прилади опалення краще для теплового насоса?

Для досягнення найкращих результатів ми рекомендуємо щоб відсоток низькотемпературних приладів був дорівнювати не менше 75% і більше.

Скільки електроенергії буде споживати тепловий насос?

Сертифікати енергоефективності теплових насосів Zubadan c зазначенням сезонного енергоспоживання.