Каталог

  • 0
  • 0 0

    Немає товарів у кошику.

Принцип роботи теплового насоса «ґрунт-вода»

Теплові насоси геотермального типу використовують теплову енергію ґрунту для опалення, гарячого водопостачання, нагрівання води в басейні та охолодження повітря в приміщенні.  Для добування тепла із землі використовують зонди, які відрізняються за видом, способом та вартістю монтажу.

Різновиди зондів геотермальних насосів

Температура ґрунту змінюється залежно від глибини, але залишається стабільною нижче рівня промерзання протягом року. Так, на глибині 30-40 м вона дорівнюватиме 17-18°С. Саме з цим пов’язана висока ефективність роботи ґрунтового насоса з вертикальними свердловинами, в які закладають труби U-подібної форми з циркулюючим теплоносієм – з розсолом, рідше з водою.

Свердловини бувають різної глибини, що обумовлено особливостями ґрунту та теплопотребами системи опалення будинку – в середньому їх глибина сягає 30-150 метрів. Найскладніша і найбільш дороговартісна частина процесу встановлення теплового насоса з вертикальним зондом – буріння свердловин, на яке впливає глибина залягання водоносного шару, склад ґрунту і ще низка факторів. Однак цей спосіб найбільш доцільний для присадибних ділянок невеликої площі.

Якщо ж площа земельної ділянки достатньо велика – встановлюють горизонтальні теплові колектори. Глибина занурення ґрунтового контуру нижче рівня промерзання – до 15 метрів. У траншеї різної ширини прокладають труби паралельно чи спірально. При цьому важливо дотримувати оптимальної довжини колектора та враховувати гідравлічний опір системи.

Грунтовий колектор ТН
Грунтовий колектор ТН

Вертикально-горизонтальні зонди мають вигляд широких неглибоких свердловин зі спіральними зондами, також практикують буріння скісних (похилих) свердловин. Оскільки інженерні розрахунки зондів для ТН – складний процес, який потребує глибоких знань та практики – цю справу краще доручити професіоналам з досвідом.

Обустройство первичного источника теплового насоса
Облаштування первинного контуру теплового насосу

 Принцип функціонування обладнання

Колектори для отримання теплової енергії землі є важливою складовою опалювальної системи з тепловим насосом, оскільки розсіл, який циркулює в первинному контурі, віддає своє тепло холодоагенту агрегата, а він уже нагріває теплоносій в системі обігріву.

  1. Нагрітий розсіл подається на випарник теплового насоса, в якому міститься рідкий охолоджений фреон – холодагент нагрівається від розсолу і переходить у газоподібний стан.
  2. Компресор цей газ стискає, від чого зростає його температура, і направляє на конденсатор.
  3. В конденсаторі фреон віддає тепло опалювальному і водонагрівальному контурам та переходить знову в рідкий стан.
  4. Далі холодагент проходить через розширювальний клапан у випаровувач і цикл починається спочатку.
Принцип роботи теплового насосу грунт-вода
Принцип роботи теплового насосу ґрунт – вода

Особливості необхідного опалювального обладнання, а також вид, довжину та інші параметри тепло забірних зондів фахівці вираховують, беручи до уваги те, що на 10 м² опалювальної площі потрібно 0,7 кВт потужності агрегату, при використанні насоса на нагрівання води додають ще 20% до потужності. При цьому загальна довжина колектора повинна мінімум вдвічі перевищувати площу будівлі.

Слайдер

Теплопункт на базі ТН грунт-вода

Слайдер

Колектор первинного контуру ТН

Слайдер

Підготовка зондів перед опуском у скважини

Слайдер

Пдготовка траншей від зондів до колектору

Слайдер

Теплопункт на базі ТН грунт-вода

01 /
Принцип роботи теплового насосу грунт-вода