Каталог

 • 0
 • 0 0

  Немає товарів у кошику.

Як правильно утеплити дім

Вартість комунальних послуг зростає і люди в пошуках способів економії енергоресурсів вибирають утеплення житла. Перш ніж приступити до процесу, потрібно визначити місця тепловтрат, вибрати спосіб утеплення і відповідні матеріали.

З чого почати? Енергоаудит

Енергоаудит – це доскональне обстеження будівлі на предмет поліпшення умов проживання та економії на енергетичних ресурсах. Повний енергоаудит будинку виявляє куди йде тепло для проведення енергоефективних заходів.

Тепловизионная съемка

Тепловізор необхідний для точного вимірювання температури поверхонь і визначення якості теплової ізоляції огорож.

Тепловізіонная зйомка

Він не визначає кількісні показники тепловтрат, для цього потрібні вимірювачі з контактним способом перевірки. В процедурі тепловізійного обслуговування важливий досвід термографістів, який знімає і оцінює стан будинку. Для цього краще звернутися до професіонала, так як невірне читання з тепловізора призводить до протилежного ефекту.

Blower door test

Тест на герметичність проводиться для визначення потоку теплого повітря через дефекти в елементах конструкції. У країнах Європи Blower door test давно входить в список обов’язкових заходів перед здачею будинку в експлуатацію згідно із законом про енергоаудит. Хоч його провести і важче, ніж аналіз тепловізором, але він точно і швидко визначає проблемні місця. Тест проводиться за допомогою спеціалізованого обладнання “Аеродверь”, яке змінює тиск в приміщенні, створюючи одночасний вплив потоку повітря на всі сторони будівлі.

Що таке місток холоду

Місток холоду – частини конструкції, сильніше проводять тепло, якщо порівнювати з іншими конструкційними матеріалами. Через такий температурний міст витікає теплоенергія і якщо не усунути, то втрачається до 50 відсотків від витрачених енергоресурсів.

Наявність містків холоду при утепленні призводить до зниження температури взимку і надлишку влітку. Також на внутрішній стороні поверхонь утворюється конденсат, з’являється ризик виникнення цвілі й вогкості, а також інших шкідливих мікроорганізмів.


Способи усунення містків холоду

Місця витоку тепла – це поверхня стін і шви, дверні прорізи, вікна та дах. Аналіз і розрахунок містків холоду проводяться з метою підвищення енергетичної ефективності житлових будівель:

 • Містки холоду в стінах. Перш ніж приступити до утеплення стін, потрібно вибрати відповідний метод, який залежить від типу укладання і матеріалу. Стіна з газосилікатних блоків потребує утеплення, якщо її укладали на цемент. Будинки з цегли або дерева також покриті швами, що вимагає додаткового утеплення. А у випадку з дерев’яною стіною, то відсутність матеріалів, що утеплюють стає причиною проникнення в будинок холоду і комах.
 • Містки холоду двері. Для утеплення недостатньо закрити шви і стики монтажною піною, потрібно також захистити її від надмірної вологості. Для цього використовується суцільний пароизолятор по внутрішній стороні і паропропуськающая гідроізолююча стрічка – по зовнішній. Для ремонту демонтується облицювання, усуваються залишки пінливого речовини і по-новому проводиться процедура, але вже з дотриманням правил.
 • Містки холоду на вікнах. Щоб містків холоду не виникало, потрібно правильно підібрати раму і склопакети. Не менш важлива професійна установка з ретельною герметизацією. Для цього підійде мінвата або монтажна піна. Також подбайте про схилах, утеплюючи їх по обидва боки. Вже готові укоси обклеюють пінопластом, покривають сіточкою і виштукатурюють, що підвищує герметизацію п’ятикратно.
 • Покрівельна конструкція. До 40 відсотків тепла виходить з дому через містків холоду в даху. Нюанси при виборі способу і матеріалу утеплення залежать від типу даху. Рекомендується, покривати покрівлю суцільним багатошаровим покриттям з розрахунку товщини утеплювача не нижче 15 см.
 • Фундамент. Стики з підлогою і зовнішньою стороною несучої стіни можуть стати причиною виникнення містків холоду фундаменту. Щоб цього уникнути потрібен цілісний теплоізоляційний шар статі і зовнішньої частини стіни.

Як утеплити будинок?

Ринок будматеріалів наповнюють різні утеплювачі, ціна на утеплення також залежить від виду матеріалу і фірми-виробника. Одні краще підходять для стін, інші для дверей і вікон, а на дах потрібні інші матеріали. Оптимальна товщина для утеплення стін розраховується індивідуально.

Утеплення стін

Стіни потребують утеплення зсередини і з зовнішнього боку. Найефективніше вважається другий варіант, так як він не забирає корисну площу і не накопичує надлишкову вологість.

Серед популярних утеплювачів для стін варто виділити:

 • Пінопласт. Матеріал відрізняється легкою вагою і доступною вартістю, його просто встановлювати, і він забезпечує звуко- і теплоізоляцію. При правильному утепленні будинку пінопластом зовні, він довгі роки не втрачає утеплюють властивостей.
 • Мінеральна вата. Волокнистий матеріал виготовлений з натуральної сировини, з його допомогою підвищується теплоопір стін, він не горить, стійкий до мікроорганізмів і не вступає в хімічні реакції. Утеплення будинку мінватою також відрізняється паропроникністю.
 • Ековата. Матеріал екологічний і безпечний у використанні, з його допомогою досягається високий рівень шумо- і теплоізоляції.
 • Утеплення екопеной. Екологічно чистий матеріал, який наноситься напиленням, забезпечує теплоізоляцію і поглинає звуки.

Види енергоефективних вікон і дверей

Широке застосування знайшли вікна з пластику з трикамерні склопакетами, вони забезпечують достатній рівень тепло- і шумоізоляції. Підвищити цей ефект можна за допомогою покриття стекол оксидом олова або діелектриком з нано-шаром срібла. Це відображає тепло, що зберігає його в будинку взимку і забезпечує прохолоду влітку.

До енергозберігаючим відносять двоконтурні двері, в структурі яких є додатковий вигин, що збільшує їх товщину. Якщо брати балконні двері, то товщина дозволяє встановити двокамерний склопакет, що забезпечить додаткове збереження тепла. Двоконтурні двері також підходять для виходів на вулицю в приватних будинках, дачах або котеджах.

Як і чим краще утеплити дах

Підбираючи утеплювач для даху, оцінюйте вартість матеріалів, характеристики та специфіку монтування. Укладання багатьох теплоизоляторов виконується власноруч, але деякі з них вимагають спеціальних навичок і устаткування.

Серед утеплювачів виділяються:

 • Мінвата. Для продовження терміну служби варто зміцнити плити мінеральної вати капронової ниткою, дротом або мотузкою. Поверх утеплювача укладається пароізоляція, яка закріплюється рейками.
 • Ековата. Утеплювач на основі целюлози екологічно чистий і безпечний, при цьому відрізняється тепло- і шумоізоляційними властивостями. Матеріал легкий і дешевий, але вимагає професійного підходу до монтажу.