Каталог

 • 0
 • 0 0

  Немає товарів у кошику.

Тепла підлога – комфортне опалення для здоров’я

Технологічний розвиток суспільства робить життя людини комфортнішим з кожним роком. Не оминув він і системи опалення, адже комфортні умови в приміщенні в холодну пору року – це запорука здоров’я та доброго самопочуття. Поступово ми відмовляємося від застарілих опалювальних систем і надаємо перевагу сучасним: економним, зручним у користуванні та екологічно безпечним.

Однією з таких систем є водяна тепла підлога – низькотемпературне опалення, що складається з мережі труб, розміщених під підлоговим покриттям, по яких циркулює гаряча вода та генератора тепла, що нагріває теплоносій.

Особливості водяної теплої підлоги і технології монтажу

Генератором тепла для опалювальної системи «тепла підлога» може бути газовий, електричний, твердопаливний котел або тепловий насос. Роль нагрівальних приладів відіграють металопластикові чи поліетиленові труби, укладені на підлозі під плиткою чи ламінатом. Обираючи труби, по яких циркулюватиме гарячий теплоносій, слід враховувати:

 • Теплопровідність і довговічність матеріалу. Довгий час для облаштування теплої підлоги використовували металеві труби, однак, з часом вони ржавіють і можуть спричинити витік води. Сучасні вироби з металопластику та поліетилену практично не піддаються корозії, при цьому мають чудову теплопровідність і добре гнуться.
 • Оптимальний діаметр труб визначають фахівці під час розрахунків системи, враховуючи гідравлічний опір, площу приміщення та інші технічні характеристики будівлі і системи.

Перед укладанням труб необхідно підготувати поверхню: очистити від пилу та забруднення, за потреби вирівняти бетонною стяжкою, покласти теплоізоляційний шар – для цього використовують спеціальні матеріали або міцну плівку, по периметру приміщення на стіни клеять демпферну стрічку шириною 10-15 см.

Прокладання труб здійснюють двома способами:
 • Бетонним – труби укладають безпосередньо в бетонну стяжку. Цей варіант є досить трудомістким та потребує багато часу на висихання бетонного шару, тому від нього поступово відмовляються.
 • Настільний – більш сучасний, легший у монтажі та зручніший варіант: основу для укладання труб роблять із полістирольних плит чи дерев’яних модулів або рейок.

Труби вкладають паралельно або спірально. Паралельний спосіб у вигляді звичайної або подвійної «змійки» краще підходить для невеликих кімнат, а от для просторих приміщень слід обрати спіральний спосіб. Він сприятиме кращому розподілу тепла. Якщо кімнатна має неправильну геометричну форму, обидва способи можуть поєднувати.

Оптимальний крок укладання теплої водяної підлоги – 150 мм по всій площі, по краю від стін, під вікнами допускається відступ 100 мм. Після укладання труби підключають до розподільного колектора, який відповідає за рівномірний розподіл теплоносія та забезпечення комфортних умов в будинку.

Після вкладання систему перевіряють на міцність та цілісність, заповнюють водою і покривають бетонною стяжкою.

Підлогове покриття для такої низькотемпературної системи обігріву житла краще зробити із плитки або ламінату. Оскільки плитка має кращу тепловіддачу, за можливості слід обрати її чи комбінувати з ламінатом: плитка у кухні та коридорах + ламінат у спальнях або плитка на першому поверсі, а ламінат на другому.

Переваги та недоліки водяної теплої підлоги

Тепла водяна підлога поступово витісняє системи опалення з радіаторами або вдало поєднується з ними. Пов’язано це з тим, що низькотемпературне опалення має низку плюсів:

 • Економічність за рахунок зниження температури теплоносія.
 • Можливість використання з альтернативними джерелами тепла – тепловими насосами.
 • Забезпечення комфортних умов зі стабільно однаковою температурою по всій площі навіть дуже великих кімнат, відсутність зон перегрівання та розподіл тепла знизу-вгору.
 • Оптимальний рівень вологості у приміщеннях, відсутність «вологих» зон, де може розвиватися небезпечний для здоров’я мешканців грибок чи пліснява.
 • Естетичність – тепла підлога, на відміну від радіаторів, непомітна, не заважає розстановлені меблів та дозволяє втілити найсміливіші дизайнерські рішення в інтер’єрі.
 • Довготривала робота системи без капітального ремонту за умови правильного розрахунку системи, використання надійних матеріалів та встановлення кваліфікованими майстрами.

Слайдер

Колектор теплої підлоги

Слайдер

Пиріг теплої підлоги

Слайдер

Розрахунок кількості труби теплої підлоги

Слайдер

Способи укладання труб теплої підлоги

Слайдер

01 /
Приклад монтажу теплої підлоги

Приклад монтажу теплої підлоги