Каталог

 • 0
 • 0 0

  Немає товарів у кошику.

Сонячні PV панелі

Сонячна PV панель – пристрій, який складається з сонячних елементів, які зібрані в модулі для виробництва більшої кількості електроенергії. Матеріал виробництва модулів – які відбивають перетворювачі полі- або монокремніевого типу.

Принцип роботи

Фотоелектричні панелі бувають різних видів і типорозмірів. Найбільшого поширення набули кремнієві з потужністю від 40 до 260 Вт. Їх розмір варіюється від 0,4 до 2,5 квадратів.

Коефіцієнт корисної дії таких моделей знаходиться між 5 і 20 відсотками. Це говорить про те, що саме стільки потрапляє на сонячний елемент енергії буде перетворено в електрику. Багато розробники націлені на розробку матеріалів, які зможуть досягти ефективності до 45 відсотків.

Що Виробляється електрику можна витрачати прямо або запасати за допомогою акумуляторів, а також можна перетворювати енергію сонячної батареї в 200 Вольт. Це дає можливість автономно забезпечувати електрикою побутові приміщення, офіси і навіть виробництва.

Як підібрати сонячні панелі

Зупинивши вибір на отриманні електроенергії за допомогою PV-панелей, зверніть увагу на наступні показники:

 • Виробник. Надійний постачальник з багаторічною історією, з великим каталогом продукції, який створює весь спектр сонячного обладнання буде більш надійним, ніж новачки на ринку.
 • Показники по PTC. Один з найважливіших параметрів, який визначає ефективність роботи пристрою в реальних, а не ідеальних умовах. Чим вище показник, тим продуктивніше буде працювати сонячна панель.
 • Призначення. Також важливо врахувати для будинку буде поставлятися енергія або, наприклад, для квартири або виробництва.
 • Толеранс. Різниця між реальною і номінальною потужністю повинна бути не вище 3 відсотків. Найкращий варіант – якщо вона відрізняється в позитивну сторону. Особливо якщо це ланцюжок панелей, величина якої залежить від того, скільки потрібно сонячних батарей. Великі відхилення можуть послужити зниженням загальної потужності до рівня найгіршого модуля.
 • Гарантійні зобов’язання. Гарантія на якісні сонячні панелі – 25 років. Ці дані повинні бути вказані у виробника.
 • Ефективність. Нижній поріг фотоелектричного інвертора – 95 відсотків.
 • Конструкційні деталі. Матеріал виготовлення повинен відповідати стандартам і також мати тривалу гарантію. Зниження якості може зменшити термін служби всієї установки, а також зажадає більше кріплень.
 • Вартість Вт. Необхідно мати повну інформацію по встановлюваної енергосистемі.
 • Коефіцієнт корисної дії.
 • Відгуки про виробника і моделі.

Дуже важливою частиною системи сонячної електростанції є інвертор, який власне і керує всім процесом генерації електроенергії.

Закон про “Зеленому тарифі”

Зелений тариф – процес, який дає можливість продавати постачальнику електричної енергії, надлишкові ресурси, здобуті з альтернативних джерел. Україна зараз надає один з вищих “зелених тарифів”, який вище ціни міського електрики практично в п’ять разів.

В Постанові Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг сказано, що приватним господарствам, які добувають електроенергію за допомогою сонячної енергії і їх загальна потужність не перевищує 30 кВт, встановлений тариф для населення 5,1998 грн за кВт * год. Ця величина оплати фіксується до завершення 2030 року.